Działania

AKTUALNE DZIAŁANIA

 21-24 sierpień 2017 obóz piłkarski dla dzieci Sumer Camp z udziałem gości z Irlandii Północnej i Lublina

 

WYBRANE INFORMACJE Z DZIAŁALNOŚCI SCh Sandomierz.

 

1) "Święto Biblii" - cykliczna impreza jednodniowa organizowana 9 maja.

Organizowano kiermasze literatury chrześcijańskiej. Rozdawano Nowy Testament (w różnych miejscowościach rozdano ok. 10 tys. egz.). Odbywały się koncerty muzyki chrześcijańskiej, połączone z rozdawaniem Biblii i lit. chrześcijańskiej.

 

2) Rocznica Ugody Sandomierskiej.

Trzydniowa uroczystość rocznicowa zorganizowana w dniach 15 - 17 kwietnia 2005r. Obchody 435 rocznicy Ugody Sandomierskiej rozpoczął wykład dr. Wojciecha Gajewskiego, historyka z Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem wykładu była "Ugoda Sandomierska w perspektywie rozwoju protestantyzmu polskiego i europejskiego. Wolność i tolerancja jako spuścizna Rzeczypospolitej doby renesansu." Wykład został wygłoszony dwukrotnie: w Collegium Gostomianum oraz w Ratuszu Miejskim. Drugiego dnia mieszkańcy Sandomierza mogli wysłuchać koncertu muzyki gospel w wyk. zespołu "Sienna Gospel Choir", zorganizowanego na Zamku Kazimierzowskim. Trzeciego dnia odbyło się wspólne nabożeństwo między zborowe w kaplicy SCh. Słowo głosił Prezbiter WKCh, pastor Andrzej Bajeński.

 

3) Działania charytatywne.

Cykliczne "Gwiazdkowe Niespodzianki", organizowane w okresie około świątecznym. Paczki dla dzieci przychodziły od Braci i Sióstr z Niemiec, USA, Polski. Do tej pory zorganizowano je w: Sandomierzu, Tarnobrzegu i Staszowie.

 

Akcja "Wózki dla Świata/Wózki dla Polski", w ramach której kilka lat temu wręczono ponad 50 wózków inwalidzkich osobom niepełnosprawnym z terenu powiatu staszowskiego.

 

Działania na rzecz  powodzian. Zakup pomp odprowadzających wodę z zalanych gospodarstw i posesji, zbiórka darów rzeczowych: odzieży, żywności, śr. czystości, mebli - przy wielkiej pomocy Braci i Sióstr z Iserlohn, oraz zbiórka funduszy na pomoc poszkodowanym w powodziach.

 

4) Festiwal "Realna Akcja - Sandomierz."

Który odbył się w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia 2009r. Na rzecz mieszkańców Sandomierza pracowało 104 wolontariuszy z Polski, Belgii, Holandii i USA. Podczas tygodnia pracy wyremontowano cztery mieszkania, dokonano renowacji placów zabaw i remontu sal w czterech sandomierskich przedszkolach. Wykonano konserwację barierek i słupów oświetleniowych wokół Starego Miasta. Odnowiono bramę wjazdową, oraz zabytkowe czołgi, na terenie Cmentarza żołnierzy poległych podczas wyzwalania Sandomierza w 1945r.

Równocześnie, w ramach "Lata w mieście" Fundacja Scripture Union zorganizowała "Indiańską wioskę" dla ok. sześćdziesięciorga dzieci.

Finał imprezy miał miejsce na sandomierskiej Starówce. 1 sierpnia wystąpił zespół Exodus i chór Gospel Joy. pokazano również multimedialną prezentację z działań wolontariuszy. "Realna Akcja" była wynikiem współpracy samorządu i Fundacji "Realna Nadzieja", która od 2008r. opiera swoje działania na ekumenicznej współpracy róznych środowisk chrześcijańskich w dziele nowej ewangelizacji.

 

Opracowano na podstawie:

- Witryna http://www.slowoizycie.pl/

- Informacje od pastora Janusza Adama Byry